Update your browser to use the site

Німецькі вчені створили фіолетові помідори

Можливості генної інженерії – дослідники Інституту біохімії рослин Лейбніца (IPB) у Галле, Німеччина, нещодавно створили фіолетові помідори.

Для цього вони вставили в рослину гени, відповідальні за біосинтез бетаніну, і активували їх у дозрілих плодах.Бетанін зазвичай не виробляється томатами, а видобувається з червоного буряка і використовується як природний харчовий барвник.
Про це повідомляє пресслужба університету, пише agronews.ua.

Цей тип методів генної інженерії допомагає виробляти речовини у спеціально розроблених системах виробництва рослин. Це, безумовно, відіграватиме важливу роль у майбутньому, особливо для виробництва ліків. Виробництво вакцин та антитіл з рослин вже є дуже активною сферою досліджень.

Таким чином, основною метою цього дослідження було не створення нового сорту томатів для споживання, а скоріше вдосконалення методів генної інженерії, які набагато легше аналізувати шляхом виробництва чітко помітного пігменту.

Однак вчені стверджують, що ці томати також абсолютно безпечні та цінні для харчування.

Бетанін, як і багато пігментів, має сильну антиоксидантну дію. Фіолетові плоди також можуть бути джерелом бетаніну, харчового барвника. Перші спроби використання бетаніну з томатів для забарвлення йогуртів і лимонадів дали цікаві результати.

Вернуться
Обратная связь

×