Update your browser to use the site

Знищити 100 тисяч бур’янів за годину можуть роботи

Роботи все впевненіше займають місце у сільському господарстві.

Творці автономних прополювальних машин впевнено заявляють, що вони можуть істотно скоротити використання гербіцидів і зробити продовольчу систему більш стійкою.

Десять років тому це здавалося фантастикою – краєм поля прямує високотехнологічна машина, знищуючи лазером небажану рослинність. Саме такі зараз їздять по полях в Огайо і часто стають центральним об’єктом вірусних роликів на TikTok.

Фермер у третьому поколінні Шей Майерс у минулому році почав використовувати двох роботів для прополки 12-гектарної ділянки. Роботи – довжиною майже три метри, вагою 4300 кг, нагадуючи невелику машину – повільно переміщуються по полю, скануючи під собою бур’яни і направляючи на них лазерні черги.

Протягом мікросекунд з’являються червонуваті сплески кольору. Ось ви бачите бур’ян, і тут же він згорає при попаданні лазера. Просто зникає. Раніше це потягнуло б на наукову фантастику“, – розповідає Майерс.

Роботи майже безшумні, чутні тільки звуки двигуна. Кожен з них може знищити 100 тисяч бур’янів за годину, кажуть в компанії, яка їх виробляє.

 

Вернуться
Обратная связь

×