Update your browser to use the site

Аграрії Херсонщини можуть законно, швидко і безкоштовно позбавитися використаної тари з-під ЗЗР

23.02.2022

Забезпечення для сільгоспвиробників прозорих та зрозумілих механізмів утилізації небезпечних відходів – актуальна і важлива умова як для розвитку сталого та екологічного свідомого аграрного сектору, так і для  належного розвитку сільських територій.

На сьогодні, відповідно до чинного законодавства, до небезпечних відходів відноситься тара з-під засобів захисту рослин.  За нормативно-правовими актами, викидати або безконтрольно накопичувати її суворо заборонено, вона обов’язково має бути утилізована.

На цьому наголошують у Департаменті розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської облдержадміністрації.

Утилізація тари з-під ЗЗР має відбуватися лише із залученням ліцензованих операторів, які мають відповідні логістичні та виробничі потужності й високі стандарти поводження з небезпечними відходами.

З цією метою провідні світові виробники засобів захисту рослин, такі як ТОВ «Адама Україна», ТОВ «БАСФ Т.О.В.», ТОВ «Баєр», ТОВ «ФМС УКРАЇНА», ТОВ «НУФАРМ УКРАЇНА», ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН», ТОВ «СИНГЕНТА», ТОВ «ЮПЛ УКРАЇНА» об’єдналися та запустили пілотний проєкт «Агро Варта». Його мета – запровадження культури відповідального поводження з використаною тарою з-під засобів захисту рослин.

«Агро Варта» – це проєкт, який базується на загальновизнаній та ефективній системі розширеної відповідальності виробника, яка законодавчо закріплена Європейським Союзом як один із основних способів поводження з небезпечним типом відходів.

Скориставшись електронною платформою за посиланням, аграрії можуть швидко та зручно безкоштовне передати використану тару на утилізацію.

Для цього фермерам достатньо лишезателефонувати, вказати в заявці дату та місце передачі використаної тари. Упродовж короткого проміжку часу замовнику надійдуть підтверджувальні документи, подальше безпечне поводження з переданими відходами гарантовано.

Вернуться
Обратная связь

×