Update your browser to use the site

Аграріям Херсонщини є чим пишатися

19.11.2021

Про підсумки роботи аграрного сектору області говорили сьогодні під час урочистостей, присвячених Дню працівників сільського господарства, який відзначатиметься вже цієї неділі – 21 листопада.

Зокрема, як наголосила директор Департаменту розвитку сільського господарства та зрошення ОДА Маргарита Степанова, в цьому році вперше за часи незалежності Херсонщина зібрала рекордний урожай зернових і зернобобових культур – 3,5 млн тонн при середній урожайності 43,4 ц/га.

Серед лідерів з намолоту зерна Каховський район – 472 тисячі тонн, Генічеський район – 457 тисяч тонн,  Бериславський район – 390 тисяч тонн.

Гарно вродила цього року й соя – область з середнім результатом 36 ц/га зайняла друге місце в країні за врожайністю цієї культури. А в окремих господарствах цей показник сягнув 45-50 ц/га.

Добрі результати мають й рисоводи – середня урожайність 71 ц/га, у деяких господарствах – до 80 ц/га . До слова, на Херсонщині виробляється 40%  від валу українського рису.

Особливий акцент Маргарита Степанова зробила на тому, що Херсонська область вже три десятиліття поспіль утримує лідерство з виробництва плодово-ягідної продукції. Цьогоріч її зібрали 1,5 тонн.

Високі показники урожайності і в овочівництві: огірки -235 ц/га , томати – 470 ц/га, цибуля – 270 ц/га.

Незважаючи на складнощі, в регіоні зберігається тенденція розвитку тваринництва.

Область займає перше місце в країні за кількістю надоїв від однієї корови – 6,3 тисячі кг, по Україні ця цифра – 4,7 тисячі кг.

Лідирує Херсонщина й  за показником настригу вовни від однієї вівці – 3,6 кг, по Україні – 1 кг.

Вернуться
Обратная связь

×