Update your browser to use the site

Агро – єдина галузь, яка у 2021 році фіксує точку росту в понад 10%

29.10.2021

Сьогодні аграрний сектор дає точку приросту за 9 місяців майже 10%. Це майже 20% ВВП країни, це більш ніж половина валютної виручки країни та найбільша кількість робочих місць в сільській місцевості.

Про це сказав Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, наголосивши, що держпідтримка агросектору у наступному році має вийти на рівень 1% ВВП.

«Ми вже відстояли позицію в 4,6 млрд для галузі АПК на 2022 рік. Проте продовжуємо вести діалог з Міністерством фінансів, щоб вивести державну підтримку на 1% ВВП. Це 8–9 млрд грн, які мають спрямовуватися в аграрний сектор», – зазначив Роман Лещенко.

Читайте також: Держпідтримка агросектору в наступному році – 8 мільярдів чи, все ж, 11

Міністр додав, що такі галузі, як садівництво й тваринництво критично потребують розширеної державної підтримки.

«Наші конкуренти, як Польща, Німеччина, Франція дотують виробника, тож своїм імпортом демпінгують і ослаблюють український сільськогосподарський ринок. Щоб захиститися та збільшити кількість робочих місць і додаткову вартість, держава повинна системно вкладати кошти в ці галузі», – переконаний Роман Лещенко.

Він також наголосив, що наразі важливо, щоб запрацював закон про агрострахування, щоб відбулося скрізне зниження ПДВ, щоб соціально підтримати споживача, збільшити держпідтримку садівництва та тваринництва в рамках програми Президента Нове село.

Зокрема, серед нагальних завдань, за словами міністра, ухвалення закону про внутрішню торгівлю, задля збалансування торгової націнки мереж.

Читайте також: У ВР зареєстрували законопроєкт, який урівняє «ринкові сили» агровиробників і торговельних мереж

Джерело

Вернуться
Обратная связь

×