Update your browser to use the site

Аналітики назвали причину цьогорічного кавунового колапсу

08.11.2021

У нинішньому році, через низуку ціну і попит, фермери полишали цілі поля кавунів.

Причиною цього аналітики плодово-овочевого бізнесу Еast-fruit назвали перевищення – майже вдвічі імпорту солодкої ягоди над експортом.

«Станом на кінець серпня 2021 року з України було експортовано всього 5,5 тис. тонн кавунів – у чотири рази менше, ніж на цю ж дату 2020 року і менше, ніж будь-коли в історії», – йдеться в повідомленні.

Натомість, ще до початку обвалу цін, українські трейдери встигли ввезти в Україну рекордні понад 10 тис. тонн кавунів. Це в п’ять разів більше, ніж у 2020 році, в 17 разів більше, ніж 2019 року і в 50 разів більше, ніж у 2018 році.

Основний обсяг кавунів (44%) надійшов із Туреччини. Великі партії поставили також Азербайджан, Казахстан, Узбекистан і Греція.

Нагадаємо, що ціни на кавун в Україні стартували з досить високих рівнів на початку сезону, проте потім вони, абсолютно несподівано для більшості учасників ринку, обвалилися практично до нуля, коли цілі поля кавунів на Херсонщині пропонували безкоштовно, за умови, що хтось візьме на себе витрати на збирання.

Кавуновий колапс України супроводжувався повною відсутністю попиту на «смугасту ягоду» на світовому ринку…

Чи призведе це до скорочення площ під кавуном у 2022 році і, як наслідок, чергового різкого зростання цін на них? Зазвичай, так відбувається, оскільки дрібні виробники часто після невдалих сезонів переходять на вирощування інших культур.

Джерело: Новий день

Вернуться
Обратная связь

×