Update your browser to use the site

Бериславські виноградарі за грантові кошти придбали сучасну сільгосптехніку

04.01.2022

Дві родини – Стародубцеви та Копили, які мешкають у Бериславі і вже 8 років спільно займаються виноградарством, у новому році користуватимуться новою сільгосптехнікою.

Такий подарунок вони зробили собі, завдяки  грантовим коштам від Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP). На них придбали  трактор 5244 НРХ і навісне обладнання: причеп, ґрунтофрезу та оприскувач.

Про це повідомляє прес-служба UHBDP.

Нове обладнання дозволить значно прискорити обробіток землі, збільшити площу під виноградними насадженнями та знизити собівартість продукції за рахунок економії трудових ресурсів.

На земельній ділянці площею 2 га неподалік від Каховського водосховища Стародубцеви та Копили вирощують столові сорти винограду – «Лідія», «Преображеніє», «Аркадія», «Забава».

А об’єднала родини у 2013 році знову ж таки сільгостехніка, коли одна з них  купила мотоблок, а інша — електрооприскувач. Тоді й вирішили використовувати обладнання і працювати разом, що в результаті пішло на користь. Виноградарі змогли формувати товарні партії готової продукції у тому обсязі, який затребуваний ринком. Виробники обмінюються досвідом, технологією вирощування, разом закуповують тару, саджанці, добрива та ЗЗР за оптовими цінами, а це суттєво знижує собівартість готової продукції.

Минулого року партнери заснували ТОВ «Укртехпромпостач».

А ще, завдяки проекту UHBDP, виноградарі пройшли навчальні курси з розвитку бізнесу від ізраїльських спеціалістів, а також в Інституті виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова – вдосконалили знання з догляду за виноградом, дізнались про нові, більш рентабельні та врожайні сорти та почали їх впроваджувати у своєму господарстві.

Джерело: Agravery.com

Вернуться
Обратная связь

×