Update your browser to use the site

Безпека бджіл – аграріям Херсонщини нагадують про відповідальність при застосуванні ЗЗР

10.02.2022

Фізичні особи та суб’єкти господарювання, які застосовують засоби захисту рослин, зобов’язані за три доби повідомляти органи місцевого самоврядування про заплановану обробку рослин.

Про це аграріям Херсонщини нагадує Департамент розвитку сільського господарства та зрошення облдержадміністрації, керуючись Інструкцією з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 4 березня 2021 року за № 283/35905.

Усі роботи із ЗЗР необхідно проводити у вечірні та ранкові години, коли немає льоту бджіл , а також за мінімальних висхідних повітряних потоків і швидкості вітру до 4 м/с.

Як виняток, допускається проведення обробок удень – у похмурі та прохолодні дні за температури повітря нижче +10 °C.

Заборонено обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

Застосовувати можна винятково ЗЗР, що пройшли державну реєстрацію та включені до Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, відповідно до ЗУ «Про пестициди та агрохімікати».

У випадку порушення цих умов, постійно діюча Комісія зі встановлення факту отруєння бджіл, яка затверджується рішенням органу місцевого самоврядування та оновлюється щороку до 1 березня, складатиме Акт порушення, з подальшим притягненням до відповідальності!

Відповідно до статті 38 Закону України «Про бджільництво», порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.

Її нестимуть особи, винні у приховуванні або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні ЗЗР, а також вині у порушенні технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл.

Вернуться
Обратная связь

×