Update your browser to use the site

Близько 200 млн грн вкладено цьогоріч у розвиток зрошення на Херсонщині

25.10.2021

У 2021 році площі зрошувальних земель в Херсонській області збільшилися на 3,3 тисячі га. Розширення відбулося за рахунок відновлення внутрішньогосподарських зрошувальних мереж, а також придбання дощувальної техніки та встановлення аграріями краплинного зрошення.

За словами голови Херсонської облдержадміністрації Сергія Козиря, у розвиток меліорації вкладено майже 200 млн. грн. власних інвестицій.

Нині у Зеленопідській та Тавричанській ТГ реалізовують проєкт регіонального розвитку «Створення та інституційне наповнення Інвестиційного парку «Відновлення зрошення Херсонщини».
Проєкт передбачає реконструкцію зрошувальних систем за кошти державного та місцевих бюджетів.

Під час нещодавнього Форуму представників місцевих громад у Новій Каховці Сергій Козир презентував концепцію локальної Стратегії ефективного розвитку підприємництва та економічного розвитку громад. Зокрема, щодо необхідності розвитку зрошення він зазначив:

«При середній окупності зрошувальних систем за 4 роки це означає, що 1 га поливної землі генерує мінімум 500 доларів додаткового прибутку для землевласника.
На зернових культурах, зрошення додає більш ніж 50% врожаю, соняшника збирають до 4 тон/га, пшениці 6-8 тон/га, кукурудзи – від 12 до 20 тон з гектару».

джерело

 

Вернуться
Обратная связь

×