Update your browser to use the site

Боротьба з гризунами – аграріям Херсонщини нагадують про «нюанси»

17.12.2021

Про особливості живлення мишоподібних шкідників і основні заходи боротьби з ними аграріям і землекористувачам нагадує Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.

Щодо першочергових профілактичних агротехнічних заходів, спрямованих на зменшення чисельності мишоподібних гризунів, то це: дотримання сівозміни, боротьба з бур’янами на полях і в місцях резервації гризунів (лісосмуги, узбіччя доріг, зрошувальні канали), своєчасне й без втрат збирання врожаю та якісна оранка.
Усе це позбавляє гризунів кормової бази та надійного сховища.

Також фахівці інформують, що до шкідників належать гризуни різних родин: мишові (миші польові, курганчикові миші, миші хатні та ін.) та хом’якові (полівки степові та інші). Вони відрізняються не лише розмірами, забарвленням, а й головне – способом живлення.
Полівки полюбляють свіжі та трав’янисті корми. Молоді полівки, що народжуються взимку, зерном взагалі не харчуються та уникають його.
А польова миша завжди вилущує зерно, тобто відкидає оболонку, яка містить на собі отруту. В таких випадках слід використовувати не ціле зерно, а крупку з додаванням 10-15% подрібнених овочів (морква, буряк).
У живленні курганчикової миші переважає насіннєвий корм, зелені рослини вони майже не споживають.

Держпродспоживслужба акцнттує на використанні біологічних препаратів для боротьби з мишоподібними гризунами, вкотре нагадуючи, що отруєні зернові принади часто стають кормом для диких птахів та тварин.

«Зокрема, біологічні препарати на основі штамів бактерії Salmonella enteritidis var. Issatschenko можуть застосовуватися для знищення різних видів мишоподібних гризунів. Вони безпечні для довкілля, не шкідливі для тварин і птахів, в тому числі свійських.
Для боротьби з народженими взимку полівками, які не живляться зерном і уникають зернової принади, слід застосовувати аміачну воду по 150-250 мл/нору. Цей метод не є популярним, проте він дієвий і безпечний. Смертність гризунів при застосуванні аміачної води є дуже високою», – радять фахівці і додають, що заходи з захисту сільськогосподарських посівів слід проводити з дотриманням санітарних правил, регламентів застосування препаратів, правил і заходів з охорони праці.

Вернуться
Обратная связь

×