Update your browser to use the site

Черговий міф про «зубожіння села» через введення МПЗ розвіяли експерти ВАР

08.12.2021

Прийняття парламентом законопроєкту №5600, яким запроваджується податок на 1 га сільгоспземель, викликало у ЗМІ чимало коментарів на кшталт: мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) негативно вплине на агросектор, зокрема, на селян-одноосібників.

Всеукраїнська Аграрна Рада спростовує найпопулярніші міфи та пояснює, чому прийнятий законопроєкт лише на користь сільському господарству та громадам.

Що стосується селян, які обробляють свою землю самостійно і роблять це легально, вони не постраждають. Їм не доведеться нічого додатково сплачувати.

Але тим, хто ухиляється від сплати податків, тепер платити справді доведеться.

«Постраждають не селяни-одноосібники, а ті хто ухиляються від сплати податків. Погодьтесь, якщо говорити так, як є насправді, то виходить зовсім інший сенс. До речі, в цьому і є обов’язок держави — унеможливлювати несплату податків. Бо інакше виникає несправедливість, яка руйнує державу та суспільство з середини, коли одні сплачуть податки, а інші ні.

Також під нібито обробітком землі одноосібниками часто приховується схема нелегальної оренди землі.

Звичайно, існує певний відсоток селян, які свої паї обробляють самостійно. Однак, це точно не 10 млн га с/г земель, що є третиною від всіх с/г земель країни, з яких сьогодні не сплачуються податки. Якщо подивитись на ті землі, які нібито належать одноосібникам, побачимо, що в переважній більшості випадків поле обробляється єдиним масивом. Це означає, що не самі люди, яким належить ця земля, її обробляють, а тіньові фермери. Тобто це — середні або навіть великі підприємства, які переховуються від сплати податків, маскуючись під пайовиків», — наголошує заступник голови ВАР Михайло Соколов.

Лунають й заяви, що з введенням МПЗ село зубожіє. Експерти ж ВАР, стверджують, що навпаки – село отримає додаткові кошти.

Місцеві бюджети першими виграють від впровадження мінімального податкового зобов’язання. Адже єдиний податок 4 групи та податок на землю (на 100%), а податок на доходи фізичних осіб (на 60%) надходять до місцевих бюджетів.

У ВАР підрахували – всього держава отримає додатково близько 14-15 млрд грн на рік. І це – лише прямі надходження від зазначених податків.

Окрім того, буде ще й додатковий позитивний ефект від скорочення обороту тіньового зерна та, відповідно, шахрайства з податком на додану вартість (ПДВ). Причому, переважна більшість цих прямих додаткових надходжень надійде саме до місцевих бюджетів.

 

Вернуться
Обратная связь

×