Update your browser to use the site

Чи повернуть в Україні технічний контроль для сільгосптехніки

02.02.2022

Нещодавно деякі ЗМІ повідомили, що в Україні повертається періодичний технічний контроль придатності до експлуатації технічних засобів для агропромислового комплексу.

Автори публікацій стверджують, що така норма передбачається прийнятим у першому читанні законопроєктом №6070.

Цю інформацію проаналізували фахівці аналітичного центру Всеукраїнської Аграрної Ради «Розумна країна» і виявили – журналісти допустили помилку.

Насправді за основу прийнято законопроєкт №6070-1, який не містить прямих норм щодо періодичності і частоти технічного контролю для сільгосптехніки.  Більше того — наявні в Україні законодавчі норми також не передбачають періодичності проведення оцінки та підтвердження відповідності для експлуатації сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів.

Разом з тим, таке зобов’язання може бути запроваджене, якщо воно передбачається міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана парламентом.

Наразі п.1 статті 5 Директиви 2014/45/ЄС передбачає ряд технічних, часових вимог для проходження періодичного технічного контролю транспортних засобів та проведення перевірки їх придатності до експлуатації. Серед таких транспортних засобів – і колісні трактори категорії T5, експлуатація яких здебільшого відбувається на дорогах загального користування, з максимальною конструктивною швидкістю понад 40 км/год.

За таких обставин до другого читання законопроєкту 6070-1 дійсно можуть бути подані поправки щодо проходження періодичного технічного контролю транспортних засобів та проведення перевірки їх придатності до експлуатації.

Однак, фахівці аналітичного центру ВАР «Розумна Країна» зроблять усе можливе, щоб цього не сталося.

Джерело: ВАР

Вернуться
Обратная связь

×