Update your browser to use the site

Чисельність мишоподібних гризунів на полях Херсонщини зростатиме – Держпродспоживслужба

30.11.2021

Помірно тепла, без опадів погода третьої декади листопада та достатня кількість кормів позитивно впливають на життєдіяльність мишоподібних гризунів. За видовим складом на полях Херсонської області зустрічаються звичайна та гуртова полівки, в північних та південних районах регіону – курганчикова миша.

Підвищена чисельність гризунів спостерігається у місцях резервації гризунів – на не угіддях, на полях, де не проводився післязбиральний обробіток ґрунту. Кількість на таких полях становить 2,2–2,5 жилих колоній на гектар, максимально 7 кол/га (Каховський район), з чисельністю жилих нір на одну колонію – 14–25 штук.

Через недостатню кількість на озимині зеленої маси для харчування, мишоподібні гризуни мляво переселяються на сходи озимої пшениці і переважно гуртуються на не угіддях, в лісосмугах та незораних площах.

Станом на 25 листопада з метою виявлення мишоподібних гризунів в області обстежено 89,6 тисячі га посівів озимої пшениці, багаторічних трав, озимого ріпаку, не угідь, лісосмуг, незораних площ від просапних та овочевих культур.

Усього мишами заселено 23,7 тисячі га.

Боротьбу з гризунами проведено на площі 13,2 тисячі га.

У третій декаді листопада склалися сприятливі умови для захисту озимих культур від мишоподібних гризунів, особливо біопрепаратами. В області триває глибока оранка зябу після збирання пізніх зернових культур, соняшника, кукурудзи та овочів, яка має летальну дію на полівок та мишей.

Враховуючи погодні умови та високий потенціал розмноження мишоподібних, чисельність шкідника буде надалі збільшуватися і становити серйозну загрозу посівам озимини. В подальшому погодні умови грудня регулюватимуть активність поширення та розмноження мишоподібних гризунів.

Чинниками, які будуть спричиняти загибель гризунів, є випадання надмірної кількості опадів з заливанням нір шкідників та різкі перепади температур.
Систематичне обстеження, вчасний захист полів від мишоподібних гризунів забезпечать збереження посівів та урожаю озимих культур.

За матеріалами ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області

Вернуться
Обратная связь

×