Update your browser to use the site

Цього літа в ягідництві України сталася “малинова” сенсація

28.09.2021

Для українських ягідників нинішній сезон видався доволі вдалим, а малина, серед інших ягід, просто побила цінові рекорди.
Влітку ціна на цю ягоду підскочила до рекордних 75-90 грн/кг, обійшовши, в окремі тижні, навіть зазвичай найдорожчу в Україні лохнину.

Сезон малини іще триває, але, вочевидь, це був найкращий сезон в історії для тих, хто вирощує малину у нашій країні. Навіть для заморожування садівники продавали ягоди майже по $3 за кг – вдвічі дорожче, ніж до масованого закладання малинників і активізації вирощування цієї культури в Україні кілька років тому”, – розповів економіст ФАО Андрій Ярмак, повідомляє Укрінформ.

Експерт каже, що таке стрімке зростання ціни обумовлено, зокрема, скороченням врожайності малини в ключових країнах-виробниках через несприятливі погодні умови. Також попередній малиновий бум-2017-2018 років призвів до різкого падіння цін на ягоду тому багато виробників зменшили площі.

«Чимало аграріїв після провального малинового сезону 3 роки тому вирізали плантації не сподіваючись на прибуток. Тож виграли від цінових коливань найстійкіші. А ще на цінах позначилися дефіцит робочої сили та її вартість в умовах пандемії COVID-19. Не останню роль для утримання на піку ціни на малину зіграло значне нарощування протягом кількох останніх років потужностей із заморожування ягід в Україні», — пояснив експерт.

Вернуться
Обратная связь

×