Update your browser to use the site

Цього року борщовий набір для херсонців за ціною вже не той, що минулого

21.02.2022

Сьогодні 3-4-літрова каструля борщу обійдеться херсонцям в межах 100 гривень. Адже сильно подорожчали, насамперед, овочі, які взимку піднімаються в ціні завжди.

Але цьогоріч ціни дуже підскочили далеко не лише через фактор міжсезоння – спрацювали суто економічні чинники, зауважує очільник фермерського господарства «Зоря Херсонщини» Леонід Кириченко.

«Для обслуговування складського комплексу, де зберігаємо овочі, потрібне й пальне для техніки, й електроенергія. А все воно дуже подорожчало – тільки за кіловат електроенергії платимо по п’ять гривень. Зараз готуємося до сезону весняних польових робіт, почали підживлення ріллі добривами. А тонна аміачної селітри також «стрибнула» втричі, — нарікає Леонід Петрович. – От і зростають ціни, за якими постачаємо вітамінну продукцію до торговельних мереж. Скажімо, минулої осені капуста білокачанна коштувала 6-7 гривень за кілограм, тепер 17-18, буряк був 8 гривень, зараз – 12-14, так само морква й цибуля. Та гадаю, ціна овочів уже сягнула свого максимуму, і до літа вони вже не дорожчатимуть. Дефіциту їх також не очікую – у мене, наприклад, на складах їх вистачить, аби торгувати до травня. А там молода капуста й морква підуть.

На стан ринку плодоовочевої продукції в Україні сильно впливає і відсутність грамотного планування. Фермери й сільськогосподарські підприємства не об’єднуються у кооперативи, й спільно не визначають, чого й скільки потребуватиме споживач. Керуються, переважно, власним досвідом та порадами колег – «хто в ліс, хто по дрова». Як наслідок, позаминулого року було перевиробництво тих же овочів, а минулого року площі під них скоротилися в середньому на двадцять відсотків, і виник певний дефіцит, що позначилося на зростанні цін. Через цей хаос важко прогнозувати, скільки ж коштуватиме «борщовий набір» надалі. Ціни можуть як підскочити, так і знизитися, і навіть найповажніші експерти не в змозі визначитися, що з ними станеться.

Джерело: Новий день

Вернуться
Обратная связь

×