Update your browser to use the site

Цьогоріч гризунів на полях Херсонщини менше, але загроза для озимих залишається

29.10.2021

Порівняно з минулим роком зараз на сільгоспугіддях Херсонщини спостерігається менша чисельність мишоподібних гризунів, повідомляє  ГУ Держпродспоживслужби в області.

Однак шкідники поступово заселяють сходи озимого ріпаку та озимої пшениці. Найпоширеніші та найнебезпечніші в посівах сіра (звичайна) та гуртова полівки, миша польова, курганчикова миша.

Підвищена кількість гризунів спостерігається на полях, де не проводився післязбиральний обробіток ґрунту. На таких угіддях – від 1,1 до 4,2 колоній на гектар, максимально 5 кол/га, з 10-25 норами на одну колонію.

За умов помірно теплої і помірно вологої погоди, наявності повноцінної кормової бази, кількість жилих колоній зростатиме й надалі. Затяжна тепла осінь може призвести до збільшення чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів.

Читайте також: На Херсонщині понад 15% обстежених сільгоспугідь заселено гризунами

Щоб запобігти загрози посівам, в області триває постійний моніторинг за розвитком мишоподібних гризунів, при перевищенні чисельності в 3-5 колоній на гектар проводяться  необхідні заходи.

Боротьбу з гризунами проведено на площі 3,9 тис. га, в тому числі на 1,5 тис. га озимої пшениці, на 1,9 тис. га на озимого ріпаку, на 0,5 тис. невгідь. Оброблені посіви на зрошенні.

Також аграрії продовжують профілактичні агротехнічі заходи: знищення бур’янів, лущення стерні, глибоку зяблеву оранку, що позбавляє гризунів корму та надійного сховища.

 

Вернуться
Обратная связь

×