Update your browser to use the site

Держекоінспекція проведе позапланові перевірки понад 500 підприємств-водокористувачів

20.09.2021

Нещодавно в Управлінні каналів річки Інгулець на Миколаївщині пройшли виїзні комітетські слухання, під час яких обговорювалися питання законодавчого врегулювання функціонування меліоративних систем в Україні.

Як повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований, за 8 місяців поточного року забруднення водних ресурсів вилилося у 160 мільйонів збитків.

«Забруднення водних ресурсів – велика загроза для продовольчої безпеки та сільського господарства України. Протягом 8 місяців поточного року Держекоінспекція розрахувала збитки у цій сфері на суму майже 160 мільйонів гривень, а це, в свою чергу, більше 4,4 тисячі порушень. Їх результатом є катастрофічне забруднення водних ресурсів. А подача забрудненої або ж недостатньо очищеної води для зрошення угідь призводить до засолення ґрунтів, погіршення врожайності і може стати причиною продовольчої кризи», – заявив Андрій Мальований.

Як приклад він навів Інгулецьку зрошувальну систему – один з найбільших меліоративних об’єктів, який наразі припинив постачання води аграріям, адже рівень хлоридів у Інгульці в три рази перевищує норму. Підприємства, що здійснюють скид шахтних вод у річку, зупинили фінансування заходів з промивання русла.

«Ця ситуація – на шляху до розв’язання. На вимогу Держекоінспекції розроблено План управління шахтними водами до 2025 року, який чітко регулює всі роботи, пов’язані з екологізацією Інгульця. Затвердження цього документу необхідне, щоб забезпечити чистоту водних ресурсів», – наголосив голова Держекоінспекції.

Найближчим часом Держекоінспекція також проведе позапланові перевірки понад 500 підприємств-водокористувачів, у ході яких виявлятимуь проблемні об’єкти та змусять суб’єктів господарювання дотримуватися вимог екологічного законодавства.

«Крім того, Держекоінспекція підготувала звернення щодо необхідності проведення позапланових перевірок підприємств у сфері поводження з засобами захисту рослин, стимуляторами їх росту, мінеральними добривами та хімічними речовинами. Їх хаотичне використання цих речовин негативно впливає на якість підземних вод та річок», – додав Андрій Мальований.

За матеріалами прес-служби Держекоінспекції

Вернуться
Обратная связь

×