Update your browser to use the site

Держпідтримка аграріїв – Мінагро презентувало новий дашборд

28.12.2021

Про фінансові виплати та можливості, що стосуються державної допомоги аграріям відтепер інформує дашборд «Державна підтримка», який вже доступний на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Зміст нової панелі управління під час прес-конференції презентував заступник міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тарас Дзьоба:

«Тепер будь-хто може детально ознайомитися з усіма напрямами держпідтримки і до кінцевого бенефіціара побачити, хто цю фінансову допомогу отримав. Тобто інформація публічна і охоплює три останні роки.  Її можна фільтрувати за програмами, за регіонами. Крім того, ми опублікували дані про кількість отримувачів – юридичних осіб. Є інформація і в картографічному вигляді. А сортування інформації дозволяє нам в динаміці бачити лідерів або ж тих, хто відстає в одержанні держпідтримки. Загалом панель є простою у користуванні».

На дашборді є й підсумкова інформація – топ 30 отримувачів, які роблять найбільший внесок в розбудову, створюють робочі місця, сплачують податки.

«Думаю, цей інструмент буде корисний і для аналітичних цілей, оскільки ми можемо бачити, які тренди, галузі чи підгалузі потребують більшої підтримки», — наголосив заступник міністра.

Найважливішою ціллю для Мінагрополітики, в контексті цифровізації, є запровадження можливостей подачі заявок на державну підтримку онлайн, через механізм роботи з державним аграрним реєстром (ДАР).

«Програмне забезпечення для його функціонування вже розроблено. Зараз ми займаємося його технічною прийомкою, сподіваємося, що вже з 2022 року зможемо запустити цей механізм», — наголосив Тарас Дзьоба.

Як зазначив заступник Міністра, ДАР інформуватиме сільгоспвиробників, що відповідно до їхньої господарської діяльності вони можуть розраховувати на певну державну підтримку і звертатися через онлайн-механізм за нею.

«Також механізм дозволить використовувати кошти програм підтримки сповна і уникати ситуацій, коли якась із програм була не реалізована. Оскільки, сама інформуватиме аграріїв про їхню можливість отримати підтримку за напрямом, який їм підходить», — резюмував Тарас Дзьоба.

 

Вернуться
Обратная связь

×