Update your browser to use the site

До кінця року ціна за літр соняшникової олії може вирости до 100 грн?

06.10.2021

Цього року фермери засіяли соняшником рекордну кількість полів по всій країні, але в деяких областях, за даними Держпродспоживслужби, шкідники вразили 48% рослин. Крім того, на рослинах виявлено гниль (біла і сіра).

Тому в багатьох регіонах надії фермерів на урожай не виправдалися, а дефіцит соняшнику призведе до зростання цін на готову олію до кінця осені.

Наприкінці вересня вартість сировини коливалася в діапазоні 18 300 – 18 700 гривень за тонну FCA і 18 700 – 19 500 гривень за тонну з урахуванням доставки, пише Biz.today 

Закупівельні ціни на соняшник ростуть, а так як ціни на внутрішньому ринку залежать в першу чергу від експорту, то це ще одна з причин, чому ціни на соняшникову олію будуть рости. Усередині країни залишається 7% виготовленого масла, решта йде на експорт.

За рік вартість соняшникової олії зросла вдвічі. Ще влітку експерти прогнозували, що літр соняшникової олії в магазинах до кінця року буде коштувати 100 гривень. На сьогоднішній день пляшка олії в магазинах коштує від 50 до 75 грн.

У той же час в асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» звертають увагу на те, що врожай соняшнику в 2020/21 МР очікується на рівні 15,1 млн тонн – на 15% вище аналогічного показника минулого року.

Зростання відбудеться як за рахунок більш високої врожайності в порівнянні з минулорічними показниками (+15%), так і за рахунок збільшення посівних площ (+2%), пише AgroPortal.

«Достатня кількість вирощеного насіння соняшнику цього року дозволить забезпечити внутрішній попит на соняшникову олію, а також згенерувати достатню кількість експортної виручки та стримати подальше зростання цін, що спостерігалося в 2019/20 маркетинговому році», — вважає аналітик УКАБ Світлана Литвин.

Вернуться
Обратная связь

×