Update your browser to use the site

До кінця року курятина може здорожчати більше ніж свинина й яловичина – експерт

02.11.2021

Якою буде цінова ситуація на продовольчому ринку України у листопаді, які продукти  здорожчають, а що подешевшає?

Відповідним прогнозами поділилися експерти.

За словами аналітика «Українського клубу аграрного бізнесу» Світлани Литвин, у поточному місяці не варто очікувати здешевлення олії:

«Ціни на олії на світовому ринку продовжують рости, і ця тенденція не дозволить опуститися ціні на українському ринку теж. Тому в листопаді слід очікувати подальше зростання ціни на соняшникову олію, але незначного: 2-3%, тобто 68-69 грн/літр».

Прогнозує аналітик УКАБ й зростання ціни на м’ясо, передусім, на курятину та яловичину. Причини, по-перше  – скорочення обсягів виробництва, по-друге,  м’ясо птиці може подорожчати на 10-15% і через ухвалення законопроекту №5600, який підвищує податкове навантаження на вітчизняне птахівництво.

Аналогічне припущення озвучив й член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзін:

«Курятина та яйця можуть подорожчати до кінця року більше, ніж свинина та яловичина».

Яйця в листопаді здорожчають на 5% – середня ціна за десяток складе 37 гривень, прогнозує, Світлана Литвин.

Ціни на овочі теж підуть вгору, оскільки незабаром вони будуть постачатися з тепличних господарств або імпортуватися. Зростання в листопаді, за прогнозом Литвин, складе 5-10%, а до кінця року — ще більше.

«Начебто врожай і непоганий, але ми дуже сильно залежні від світових цін на продовольство. Тому овочі додадуть 20-30% до кінця року. Це традиційні сезонні коливання», — коментує своєю чергою Пендзін.

А ось цукор коштуватиме менше, адже його виробництво з нового врожаю цукрових буряків вже розпочали.

«За останні два тижні ціна цукру в роздрібних мережах зменшилася на 6% і зараз у середньому становить 25,30 грн/кг. У листопаді 2021 року очікується ще зниження ціни до 23-24 грн/кг», — каже Світлана Литвин.

Дешевшають і яблука. Протягом минулих двох тижнів ціна на них впала на 12%, зараз вони в середньому коштують 9,5 гривень за кілограм. Така ціна триматиметься до кінця листопада. Далі ж яблука можуть подорожчати,каже Литвин.

Експерти пояснюють, що загалом підвищення цін пов’язано з подорожчанням енергоносіїв, зокрема газу. Якщо він продовжить зростати в ціні, це обов’язково позначиться на цінах на продукти.

Джерело: propozitsiya.com

Вернуться
Обратная связь

×