Update your browser to use the site

Друга декада вересня аграріїв Херсонщини опадами не балувала

24.09.2021

Протягом другої декади вересня на Херсонщині  трималася тепла й суха погода, середня декадна температура повітря становила +18-20ºС, повідомляє Херсонський обласний центр з гідрометеорології.

На всій території області пройшли невеликі короткочасні опади, які, щоправда, через тривалий бездощовий період і підвищену температуру, виявились малоефективними для накопичення запасів вологи в ґрунті.

Так, станом на 19 вересня запаси продуктивної вологи на зябу в посівному шарі ґрунту (0-10 см) у більшій частині області були низькими – 1-8 мм, у південно-східних районах вичерпані повністю, лише місцями на заході, завдяки проведеному вологозарядковому поливу, волога утримувалась на задовільному рівні – 10 мм. Вологозабезпечення орного шару ґрунту (0-20 см) у південно-східних, північних та південно-західних районах області оцінювалось як незадовільне – 2-9 мм, на решті території зволоження цього шару ґрунту було недостатнім – 10-17 мм.

Більшість господарств Херсонщини висівали ріпак озимий у сухий ґрунт з надією на опади в найближчі дні, а на зрошенні – після передпосівного поливу. Наразі посіви ріпаку озимого знаходяться у фазі утворення листової розетки, а на посівах кінця першої декади вересня вже є сходи.

Про це у аналітичній довідці стану сільгоспкультур на 22 вересня інформує Департамент сільського господарства та зрошення Херсонської облдержадміністрації.

Також повідомляється, що посіви соняшника знаходяться у фазі збиральної стиглості. Триває його збирання.

Збирання ранньостиглих сортів сої завершено, зараз збирають урожай середньоранніх сортів. На одній рослині сформувалось від 29 до 53 бобів.

Кукурудза практично на всій площі – у повній стиглості, вологість зерна – від 16 до 40%.

На окремих зрошувальних ділянках зараз проводяться вегетаційні поливи пізньостиглих гібридів кукурудзи та пізньостиглих сортів сої, а також овочевих культур та післяжнивних посівів. Також аграрії проводять вологозарядкові поливи під озиму пшеницю, поливається ріпак озимий. На окремих полях проводять сходовикликаючі поливи.

Протягом останніх днів в області ще продовжують сіяти ріпак озимий, а в північних районах розпочали сівбу озимої пшениці.

 

Вернуться
Обратная связь

×