Update your browser to use the site

Експерти розповіли аграріям Херсонщини про основні аспекти процесу створення ОВК

18.10.2021

Створення організацій водокористувачів – які основні аспекти цього процесу, з якими проблемами можна зіткнутися, що варто знати і як правильно зробити.

Про це з херсонськими аграріями говорили експерти.

«Проєкт має на меті створення кількох пілотних ОВК, після чого на базі отриманого досвіду ми маємо розробити пакети документів, інструкцій, рекомендацій, які б дозволили всім охочим максимально легко реєструвати відповідні організації», — зазначив заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Михайло Соколов.

Які саме документи потрібні, з чого почати і як рухатися аж до створення повноцінної юридичної особи, наділеної повноваженнями, яка володіє майном та має активних членів, які послуги може надавати ОВК – детально розповів консультант з управління проектом «Впровадження ОВК» і енергетичних питань Роман Федорченко. Він зауважив, що після прийняття законопроєкту 5202-д, охочі створити ОВК отримають від експертів ВАР та USAID-АГРО всебічну допомогу.

На зустрічі також йшлося про особливості господарювання ОВК в частині взаємовідносин з Держгеокадастром та органами місцевого самоврядування.

«Внесення інформації про меліоративну мережу до Державного земельного кадастру – це буде один з основних етапів роботи ОВК. Відбуватиметься це на підставі технічної документації із землеустрою (документів про інвентаризацію земель) за тими правилами, які у нас є наразі. Але після того, як закон буде прийнятий, ми розуміємо, що під нього має бути розроблено ряд нормативно-правових підзаконних актів, в тому числі і внесені зміни до інструкції проведення інвентаризації земель конкретно для цілей інвентаризації меліоративної мережі та її складових», — розповіла юрист ВАР із земельних питань Вікторія Кіпріянова.

Джерело: ВАР

Вернуться
Обратная связь

×