Update your browser to use the site

Експорт зерна з України йде без затримок та простоювання

21.02.2022

Відповідно до даних з портів України, наданих консалтинговим агентством «УкрАгроКонсалт», з 11 по 14 лютого 2022 року включно відвантаження зерна з морських терміналів склали 867 тис. тонн, серед них 170 тис. тонн пшениці, 54 тис. тонн ячменю та 643 тис. тонн кукурудзи.

Темпи експорту відповідають рекордному врожаю в Україні в 2021 році і перевищують минулорічні показники відвантажень. За перших 2 тижні лютого відвантажено:

пшениці – 548 тис. тонн;
ячменю – 98 тис. тонн;
кукурудзи – 2,25 млн тонн.

«Наразі перешкод для експорту зерна з України немає, попри тривожні повідомлення про можливу блокаду українських портів через військові навчання російського флоту поблизу України. За інформацією операторів ринку, відвантаження відбуваються в звичайному режимі, простоювання чи відстрочки відправлень не зареєстровано», – прокоментував Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Він додав, що на сьогодні спостерігається деяке зниження темпів експорту зернових культур. Тому жодних ризиків стосовно надмірного експорту пшениці – немає. Потреба внутрішнього споживання зерна складає близько 20 млн тонн, що дає можливість експортувати близько 65 млн тонн зернових та зернобобових культур.

Нагадаємо, для забезпечення продовольчої безпеки та уникнення застосування експортних обмежень, забезпечення прогнозованого режиму експорту зерна та стабілізації ринку зерна в Україні 5 липня 2021 року було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством аграрної політики та продовольства України і учасниками зернового ринку у 2021/2022 маркетинговому році.

Мінагро

Вернуться
Обратная связь

×