Update your browser to use the site

«Фацелія» – аграріям Херсонщини пропонують покращити і якість ґрунтів, і екологічну ситуацію

09.02.2022

Запобігти скороченню кількості певних видів комах внаслідок використання пестицидів на посівах сільськогосподарських культур, змінити на краще екологічну ситуацію в області та в країні в цілому.

Задля цього Департамент розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської обласної державної адміністрації пропонує аграріям розглянути пропозицію Екологічного Руху «Зелене Сонце» і долучитися до екологічного Проєкту «Фацелія».

Нещодавні дослідження свідчать, що понад 40 % видів комах зменшуються в чисельності, а третина перебуває під загрозою, швидкість їх вимирання у 8 разів вища ніж серед ссавців, птахів та рептилій! Це може призвести до екологічного колапсу, адже гинуть мільярди бджіл, метеликів та інших значимих для життя нашої планети комах.

Токсичні сільськогосподарські пестициди – одна з основних причин загибелі комах. Країни ЄС вже починають запроваджувати обмеження щодо їх використання в аграрному секторі.

Враховуючи зрозумілу економічну мотивацію фермерів щодо використання пестицидів, екологічний рух «Зелене сонце» пропонує їм взяти безпосередню участь в екологічному Проєкті «Фацелія», який допоможе знизити вище зазначену загрозу, дозволить сільгоспвиробникам продовжувати вільно боротися з бур’янами (з чистою совістю) та мати кращі врожаї.

А саме аграріям пропонують включити в план посів – по периметру земельних ділянок квіти фацелії.

Фацелія отримала широке застосування завдяки своїм корисним властивостям. Розкладаючись у ґрунті, вона виступає як відмінне добриво, яке легко засвоюється і насичує ґрунт органікою. Рослини швидко ростуть і протягом короткого періоду набирають приблизно 300 кг ваги на сотку. Це можна порівняти з внесенням 300 кг гною. Також фацелія здатна змінювати кислотність ґрунту, зробивши її нейтральною.

Корінь фацелії залягає на глибині до 20 см за період зростання зеленої маси, при цьому відбувається поліпшення структури ґрунту, вона стає рихлою і повітропроникною. Фацелія може бути використана на будь-яких типах ґрунтів.

Насіння фацелії висівають як рано навесні, так і в післяжнивних та післяукісних посівах, що дозволяє в найкоротші терміни підвищити родючість ґрунту.

Рослина має специфічний аромат нектару, приваблює хижих комах, які полюють за шкідниками (плодожерками, сараною, листовійками, яблуневим квіткоїдом та ін.). Крім цього, вона є відмінним медоносом і приваблює бджіл для запилення інших культур та багаторічних насаджень.

«Участь кожного фермера в екологічному Проекті «Фацелія» дозволить кардинально змінити екологічну ситуацію в Україні. Розраховуємо на вашу свідомість, відповідальність та зрілість! Давайте діяти разом і швидко!», – звертається до аграріїв Екологічний Рух «Зелене сонце».

 

Вернуться
Обратная связь

×