Update your browser to use the site

Херсонщина – у шістці лідерів зі збору ранніх зернових

06.09.2021

Нинішній рік для України виявився рекордним щодо врожаю ранніх зернових та зернобобових культур – зібрано майже 45 мільйонів тонн зерна. Про це 3 вересня під час зум-конференції з обласними державними адміністраціями сказав Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

«Збирання ранніх зернових культур в Україні завершено. На площі 10,2 млн га, що становить 100 % до прогнозу, було намолочено 44,8 млн тонн зерна. Цьогорічний врожай є рекордним за всю історію України!», — повідомив міністр.

Пшениці цьогоріч намолочено 32,8 млн тонн, ячменю – 10 млн 94 тис. тонн, гороху — 570 тис. тонн.

Серед лідерів за намолотом зерна і Херсонщина. Так на першому місці – Одеська область, де зібрано понад 4,1 млн тонн. Далі з результатом 3 млн тонн зерна – Херсонська, Дніпропетровська, Запорізька, Миколаївська та Харківська області.

«Безумовно, велике значення для досягнення таких результатів мала злагоджена робота аграріїв, сприятливі у цьому році ґрунтово-кліматичні умови, а також розширена програма державної підтримки агросектору. За 7 місяців 2021 року аграрії отримали на часткову компенсацію вартості вітчизняної с/г техніки та обладнання 546 млн грн; у рамках державної програми здешевлення кредитів — 565 млн грн, а за програмою «Доступні кредити 5-7-9 %» — понад 26 млрд грн для рефінансування попередньо отриманих позик, на капітальні інвестиції та в якості антикризових кредитів на поповнення оборотних коштів під 0 %», — зауважив Роман Лещенко.

За його словами, сільгоспвиробники України вперше в такому обсязі отримали доступний фінансовий ресурс для ведення своєї діяльності. Йдеться про програму «Доступні кредити 5-7-9 %», яку за ініціативи Президента України Володимира Зеленського у 2020-му році розширили й на підтримку аграріїв.

«Ця підтримка вже дала свої плоди — в прямому сенсі цього слова! Тому наше Міністерство буде робити усе можливе, аби розширити цю підтримку до 1 % ВВП та закликає Міністерство фінансів зберегти програму «Доступні кредити 5-7-9 %» на наступний календарний період. Враховуючи неврожай на інших континентах, кон’юнктура світових цін є сприятливою для аграрної продукції України і посилює роль нашої держави у глобальній продовольчій безпеці. Відповідно агросектор, за такої державної підтримки, може у 2021-му році може сформувати понад половини обсягу валютної виручки держави та забезпечити п’яту частину ВВП України», — наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України.

джерело

Вернуться
Обратная связь

×