Update your browser to use the site

Херсонських фермерів попередили про загрозу поширення шкідників на сходах озимини

15.09.2021

На полях під озимину, на просапних культурах триває літ метеликів ІІ-го покоління озимої совки та відкладання ними яєць. Відродження та живлення гусениць відбувається переважно в допороговій чисельності.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Так, повідомляється, що Херсонській та деяких інших областях на падалиці озимої пшениці відмічається вихід з літньої діапаузи хлібної жужелиці, чисельеностю 0,5-2 екз. на кв. м. Відмічено початок спарювання. За умови помірних опадів, ймовірне збільшення чисельності та ареалу заселення шкідником.

У разі сівби озимих зернових культур по стерньових попередниках збереження сходів від хлібного туруна, гусениць підгризаючих совок, личинок ґрунтоживучих шкідників, які можуть спричинити зрідження рослин, досягається передпосівною обробкою насіння дозволеними пестицидами.

Також фахівці попереджають, що на сходах падалиці зернових культур на Херсонщині та у ряді інших регіонів розвиваються шведські, гессенські, інші злакові мухи, цикадки.
З появою сходів озимих зернових вищезазначені шкідники завдаватимуть шкоди посівам, за умови теплої та вологої погоди можливі осередки значних пошкоджень рослин, де виникатиме необхідність в крайових або суцільних обробках інсектицидами.

джерело: AgroTimes

Вернуться
Обратная связь

×