Update your browser to use the site

Херсонським виробникам насіння нагадують про їхнє право на перевагу

02.02.2022

Старт весняної посівної кампанії 2022 року – не за горами.

Отож, фахівці з фітосанітарної безпеки нагадують аграріям, які займаються  насінництвом та розсадництвом, що при відведенні  ділянок під насінницькі посіви необхідно враховувати перехресний тип запилення культур, який властивий таким сільськогосподарським рослинам як тритикале, жито, гречка, кукурудза, сорго зернове,  соняшник, ріпак, гірчиця, редька олійна, суріпиця, рицина, рижій, мак олійний, льон довгунець, боби, вика озима, люпин, багаторічні бобові, буркун, суданська трава.

Для отримання насіння високої сортової якості, необхідно дотримуватися норм просторової ізоляції.

За законом, при розташуванні насіннєвих посівів сортів рослин (клонів, ліній, гібридів першого покоління) перехреснозапильних культур суб’єкти насінництва та розсадництва мають переважне право перед іншими товаровиробниками.

При цьому вони зобов’язані, враховуючи запланований обсяг виробництва насіння, узгодити питання невисівання споріднених перехреснозапильних рослин з іншими сільгоспвиробниками, які використовують земельні ділянки, розташовані від насіннєвого посіву на відстані, меншій ніж передбачено нормами просторової ізоляції. За результатами узгодження може укладатися угода (договір) про невисівання споріднених перехреснозапильних рослин та про взаємні гарантії вчасного знищення падалиці культур, які є джерелом небажаного запилення.

У разі порушення прав на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів, виробники насіння можуть вимагати відшкодування завданих збитків від перехресного запилення посівів іншими сортами, та звертатися до відповідних органів виконавчої влади або до суду.

Для отримання права на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів суб’єкти насінництва та розсадництва Херсонської області подають план-схеми розташування насіннєвих посівів перехреснозапильних культур до Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області до 1 березня 2022 року.

Суб’єкт  насінництва і розсадництва, від якого план-схема надійшла першою, має право на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів, інші суб’єкти господарювання не мають право розміщувати посіви споріднених перехреснозапильних рослин на відстані, меншій від допустимих норм просторової ізоляції.

Недотримання вимог Порядку вважається порушенням вимог законодавства в сфері насінництва та розсадництва.

За інформацією ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області

Вернуться
Обратная связь

×