Update your browser to use the site

Херсонські фермери-тепличники переорієнтовуватися на інше виробництво не збираються

23.02.2022

Попри подорожчання затрат, виробництво тепличних овочів не зменшиться, адже переорієнтуватися на іншу технологію не так просто.

Про це у своїй колонці на AgroTimes написав херсонський фермер-тепличник Ігор Сахно.

«Зараз багато говорять про те, що овочівники вимушені будуть цього сезону переорієнтовуватися на інші культури або зовсім згортати свою діяльність, особливо тепличники, адже подорожчало опалення, добрива, засоби захисту рослин, плівка, крапельна стрічка тощо. Може, й є такі, хто готовий до кардинальних змін, але серед моїх знайомих усі продовжують вирощувати те, що й раніше. Готують розсаду, хтось вже пікірує томати, і залежно від погодних умов, десь у березні, висаджуватимуть рослини на постійне місце у плівкових теплицях. Тобто, все за щорічним планом», – написав фермер.

Він також зауважив, що до того ж цьогорічна зима доволі тепла, тому із підготовкою розсадних відділень особливих проблем не було.

Щодо зростання собівартості вирощування, то у тепличників ситуація навіть не така критична, як у відкритому ґрунті на зернових чи на технічних культурах. Адже у теплицях не такі великі обсяги.

«Усе це неприємно, але не катастрофічно. Будемо шукати можливість відбивати затрати», – запевнив Ігор Сахно.

Джерело

Вернуться
Обратная связь

×