Update your browser to use the site

Як працюватиме новий фінансовий інструмент підтримки малих та середніх фермерів

28.01.2022

На 24 млрд грн дозволить профінансувати аграріїв Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві.

Зокрема, кредитні кошти передбачені для придбання сільськогосподарських земель, техніки та обладнання.

Фонд надаватиме гарантії обсягом до 50 % непогашеної суми основного боргу та гарантії на строк дії кредитного договору, але не більше 10 років. Скористатися таким правом зможуть мікро-, малі та середні аграрні підприємства, у володінні яких не більше 500 га землі і основний вид діяльності яких – виробництво сільськогосподарської продукції.

Про це розповів Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

«Так склалося, що дрібні фермери не мають доступу до кредитних ресурсів: банкам не цікаво з ними співпрацювати. Адже з ними є чималі ризики, і банкам значно простіше працювати з великими та середніми клієнтами (понад 2000 га) або ж з агрохолдингами. І це саме той випадок, коли державі важливо було втрутитися, зменшити ризиковість кредитування дрібного фермерства та підтримати його», – зазначив очільник Мінагрополітики.

Разом з тим, Закон встановлює й певні обмеження. Зокрема, виробник не може скористатися таким правом, навіть коли він відповідає критеріям, встановленим Законом, якщо:

  • його учасник чи кінцевий бенефіціар є одночасно учасником чи кінцевим бенефіціаром інших українських юридичних осіб у сільському господарстві;
  • пов’язані з виробником особи володіють землею, площа якої сумарно з площею виробника перевищує 500 га.

Як пояснив Роман Лещенко, Фонд пропонуватиме портфельні гарантії, які банки використовуватимуть як частину основної застави. Ці гарантії надаватимуться лише за кредитами, наданими фінансовими установами, які уклали договір про співпрацю з Фондом та відповідають критеріям прийнятності, затвердженим Радою Фонду.

Щодо початку роботи Фонду, Закон встановлює зобов’язання Кабміну протягом трьох місяців (з 24 листопада 2021 р.) утворити Фонд та протягом шести місяців привести всі нормативно-правові акти у відповідність до Закону.

Національний банк України має врегулювати питання, пов’язані з діяльністю Фонду, до 24 серпня 2022 року.  Враховуючи це, Фонд розпочне свою діяльність 1 липня 2022 року.

Джерело

Вернуться
Обратная связь

×