Update your browser to use the site

Які написи на етикетці партії з насінням свідчать про фальсифікат

09.02.2022

Важливим під час купівлі насіння для весняної посівної є безпосередня перевірка покупцем-товаровиробником маркування партії товару.

Відповідний Порядку, затверджений Мінагрополітики, визначає, що етикетка на упаковці повинна містити усю необхідну інформацію про партію насіння. Особливості маркування залежать від призначення насіння, виду упаковки і способів його транспортування.

Якщо на лицьовому боці етикетки в чорній окантовці є написи: «Державна інспекція сільського господарства України», або «Державна насіннєва інспекція України», або «Українська державна насіннєва інспекція»  – це первинна ознака фальсифікованого насіння. Оскільки такі державні органи ліквідовані або знаходяться в стані ліквідації, наголошують в управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.

Зараз, згідно з чинним законодавством, до етикетки пред’являються наступні вимоги.

Форма етикетки – прямокутна, мінімальний розмір (довжина × ширина) – 110 х 67 мм. Текст друкується чорним кольором.

На лицьовому боці етикетки лівий край з написом «Державне підприємство «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» обкантовано чорною смугою шириною 30 міліметрів, решта лицьового боку етикетки фарбується таким кольором:

– для добазового насіння – білим з фіолетовою смужкою завширшки 10 міліметрів, розміщеною по діагоналі з лівого нижнього кута етикетки;

– для базового насіння – білим;

– для сертифікованого насіння першої генерації, гібридів першого покоління – блакитним;

– для сертифікованого насіння другої генерації, наступних генерацій – червоним, для суміші насіння – зеленим;

– для неостаточно сертифікованого насіння – сірим.

По центру лицьового боку етикетки наведено фоновою сіткою дві великі літери «UA».

У нижній частині етикетки зазначається її індивідуальний номер, визначений державним підприємством «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції».

У разі виникнення питань, за консультативною допомогою звертайтеся до Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області за адресою: м. Херсон, вул. Старообрядницька, 34, тел. (0552) 26-36-13

 

Вернуться
Обратная связь

×