Update your browser to use the site

Картопля буде дорожчати – експерт

27.09.2021

Цього року не всі регіони України можуть похвалитися багатим урожаєм картоплі. Не на всій території країни погода стала на бік овочівників.

«Середня врожайність цьогоріч склала 40 т/га. Дуже добре вродила картопля на Черкащині. Однак в Житомирській, Київській, Чернігівській, Сумській областях та на Полтавщині було мало дощів, на півдні в Херсонській, Одеській, Миколаївській та Запорізькій навпаки — заливало й бульба гнила. Відповідно ціна на картоплю має перспективи до зростання», — розповіла виконавча директорка Української асоціації виробників картоплі Оксана Руженкова, повідомляє Укрінформ.

З її слів, офіційні прогнози врожаю картоплі в Україні на цей рік були на рівні 20-22 млн т, наразі збирання картоплі ще триває, але результати будуть меншими прогнозованих.

«Орієнтуємося на 12-15 млн т, з них 7 млн піде на внутрішні потреби, включаючи насіння», — пояснила директорка асоціації.

Експорт української картоплі заборонено до країн ЄС та Митного Союзу. Останньою обмежила імпорт Молдова, яка до цього споживала 70% української картоплі. Фактично, українські виробники можуть розраховувати лише на внутрішній ринок.

Вернуться
Обратная связь

×