Update your browser to use the site

Крапельне зрошення від українських новаторів не поступається технологіям лідерів світового ринку

25.10.2021

У цьому на власні очі переконався міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко під час робочого візиту на Одещину.

«Сьогодні на власні очі переконався, наскільки якісно українські аграрії впроваджують у себе вітчизняні інноваційні технології зрошення, зокрема крапельне зрошення з повною автоматизацією всіх виробничих процесів та широкозахватні дощувальні машини. Ці новації дозволяють мінімізувати використання води та електроенергії, диференційовано подавати і воду, і добрива. Причому, вони не поступаються ні ізраїльським, ні американським компаніям, які є лідерами на ринку», – підкреслив Роман Лещенко.

Урядовець зауважив, що Міністерство аграрної політики вперше за часів незалежності ініціювало програму підтримки аграріїв, які працюють на меліорованих землях та підтримку для вітчизняних компаній, що спеціалізуються на виробництві меліоративного обладнання.

«Ми рухаємося на двох рівнях: перший – це приватні інвестиції у  внутрішньогосподарські системи з пріоритетом на вітчизняних виробниках меліоративного обладнання, другий – інвестиції держави в міжгосподарську мережу. Наступний етап – ухвалення в листопаді закону та запуск у наступному році відповідних об’єднань водокористувачів, з масштабуванням приватних інвестицій аграріїв і як наслідок запуск спільного проєкту ЄБРР та Мінагрополітики щодо відновлення 45 тис. га на Нижньодністровській зрошувальній системі», – розповів Роман Лещенко.

Щодо розвитку меліоративної системи, то серед важливих першочергових завдань влади Роман Лещенко назвав:

– стимулювання реалізації інвестпроєктів шляхом відповідної підтримки через Державне агентство водних ресурсів України;

– здешевлення вартості електроенергії для аграріїв шляхом переходу з другого класу, який є економічно немотивованим, на перший;

– подальша підтримка аграріїв, які використовують меліоровані землі.

Нагадаємо, днями Кабмін визначив механізм відшкодування фермерам до 25 % вартості витрат (без урахування податку на додану вартість) за введені в експлуатацію зрошувальні системи.

«Ми продовжимо ініціювати розширення програми компенсацій для зрошувальних проєктів. Держава й надалі стимулюватиме збільшення зрошуваних площ та сприятиме локалізації виробництва меліоративного обладнання на території України», – підкреслив міністр.

джерело 

 

Вернуться
Обратная связь

×