Update your browser to use the site

Лещенко: Сек’юритизація – це додаткова можливість для росту української аграрної економіки

09.12.2021

Україна починає підкорювати глобальні ринки та впроваджувати механізми сек’юритизації активів в агросекторі.

Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

За його словами, Мінагрополітики сьогодні веде перемовини з IFC про запуск пілотного проєкту «Розвиток доступу агросектору України до ринків капіталу».

5 грудня в Лондоні за участю всіх ключових партнерів розпочалася презентація структури сек’юритизації в Україні, яка триватиме до 10 грудня.

Інвестиційне роуд-шоу відбувається в рамках проєкту UACMD, який розробили Мінагрополітики, IFC та компанія ARIA Commodities. Серед учасників – українські фінансові установи та постачальники сільськогосподарських ресурсів, які є потенційними цедентами (кредиторами, які передають іншій особі своє право на вимагання оплати боргового зобов’язання) сек’юритизації.

«Україна вперше представляє у світі свої кейси за портфелями аграрних кредитів на такому рівні. Тривають зустрічі з британськими, нідерландськими, індійськими та іншими міжнародними інвестиційними компаніями, які спеціалізуються на інвестуванні в аграрні активи. З української сторони — компанії-оригінатори, які шукають залучення коштів від інвесторів, а також сервіс-провайдерів, які нададуть супровід, обслуговування та моніторинг інвестицій», – зазначив Роман Лещенко.

Він переконаний, що сек’юритизація дасть додаткову можливість для росту української аграрної економіки та залучення масштабного фінансування з міжнародних ринків капіталу.

Міністр підкреслив, що світовий ринок цих фінансів на сьогодні сягає $ 11 трлн і продовжує постійне зростання, навівши приклад Бразилії:

«У 90-ті роки ця сільськогосподарська країна зіткнулася з голодом кредитування для аграріїв – сьогодні воно сягає десятків мільярдів доларів. Це дозволяє країні впевнено лідирувати і вже довгий час входити в ТОП-5 експортерів с/г продукції».

На його переконання, механізм аграрних розписок уже підтвердив свою ефективність в Україні.

«Із 2015 року їх було видано понад 7,5 тисяч на суму $ 1,8 млрд. Причому більшість із агровиробників, яким надавалося кредитування, — саме невеликі господарства. Завдяки таким розпискам виробники використовували майбутній врожай як заставу, щоб вчасно залучати фінансування та інвестувати у виробництво. Сьогодні можна з упевненістю на всі 100% сказати, що цей інструмент виявився прикладом одного з найуспішніших партнерств України з міжнародними інституціями»,  – вважає Роман Лещенко.

Нагадаємо, цьогоріч  аграрії залучили кредитів у банках на пільгових умовах понад 60 млрд грн. На компенсацію відсотків за цими кредитами спрямовано 1,2 млрд грн. Вони також отримали понад 30 млрд грн кредитів за програмою «5-7-9 %».

А в 2022 році розпочне роботу Фонд гарантування кредитів, завдяки якому малі фермери, які обробляють до 500 га, матимуть гарантії від держави для отримання кредитів у фінустановах. Його діяльність дозволить профінансувати аграріїв на суму 24 млрд грн.

Джерело

Вернуться
Обратная связь

×