Update your browser to use the site

Лимони розміром з гандбольний м’яч вирощує херсонець у своєму тропічному саду

11.01.2022

Тропічний сад у теплиці площею 160 кв. м — це дитяча мрія херсонця Романа Гненого, яку, розпочавши 10 років тому, він втілив у реальність.

«Йду на ринок чи на базу, бачу — дуже смачний апельсин завезли. Збирав кісточки з нього, саджав, якась кісточка пропала, якась росла. І так, потихеньку, почав цим захоплюватися, спочатку вирощував на підвіконні у будинку, а потім там вже стало мало місця», — поділився Роман.

З роками хобі «перейшло» з підвіконня до теплиці. Сьогодні у тепличному саду Романа протягом цілого року ростуть десятки екзотичних рослин: мандаринів, лимонів, ананасів, апельсинів та бананів. Є тут навіть супер-лимони розміром із гандбольний м’яч та вагою понад 0,5 кг.

«У мене в теплиці чотири сорти лимона, один сорт, який у нас заплодоносив із кісточки, три сорти мандарина, дуже смачні, й один сорт апельсина. Температура тут – 3-5 градусів тепла. Жодних хімічних добрив, лише органіка та правильний полив. Вони ж тропічні рослини, вони люблять вологу», – розповідає садівник.

Доглядати тропічний сад Роману допомагають донька та дружина.

«Тато навчив мене багато чому: доглядати правильно рослини, правильно їх поливати, обрізати. Я у нашому саду відпочиваю після ліцею, це насправді як релакс”, – зізнається донька садівника Ліза.

Завдяки такому хобі, екзотичні фрукти на столі у сім’ї постійно. Зараз родять мандарини та лимони, а незабаром збиратимуть врожай бананів.

Джерело

Вернуться
Обратная связь

×