Update your browser to use the site

Малі агропідприємства отримали великі можливості для кредитування

24.11.2021

Кредитування для малих аграріїв має бути простішим, доступнішим, відчутнішим. Задля цього Уряд цьогоріч зробив ряд кроків, утім комплексно вирішити це питання має Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві.

Про принципи його роботи в своєму блозі на НВ  розповів Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, повідомляє Мінагрополітики.

«Незважаючи на дію Порядку здешевлення кредитів для суб’єктів АПК (Постанова Уряду №300), незважаючи на дію програми “Доступні кредити 5–7–9 %”, незважаючи на те, що Уряд за ініціативи Мінагрополітики продовжив на місяць для аграріїв термін подачі заявок на компенсацію відсотків за банківськими кредитами, цією компенсацією можуть скористатися далеко не всі аграрії. Адже часто вони стикаються з неможливістю в принципі отримати кредит у банку», – розповів Міністр.

Тож, на початку листопада Верховна Рада підтримала створення Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. Тепер на стратегічному рівні завдяки його діяльності збільшаться обсяги інвестицій в аграрний сектор економіки, підвищиться конкурентоспроможність сільськогосподарської продукції та її якість.

«Фонд надаватиме гарантії обсягом до 50 % непогашеної суми основного боргу та гарантії на строк дії кредитного договору, але не більше 10 років. Основна умова – у власності та/або користуванні аграріїв повинно бути не більше 500 га землі, і вони мають спеціалізуватися на первинному виробництві сільськогосподарської продукції», – зазначив Роман Лещенко.

Як пояснив міністр, Фонд пропонуватиме портфельні гарантії, які банки використовуватимуть як частину основної застави. Ці гарантії надаватимуться лише за кредитами, наданими фінансовими установами, які уклали договір про співпрацю з Фондом та відповідають критеріям прийнятності, затвердженим Радою Фонду.

Статутний капітал формуватиметься за рахунок коштів державного бюджету (близько 1,5 млрд грн) та донорської допомоги міжнародних партнерів. Загалом він становитиме близько 3 млрд грн. А його діяльність дозволить профінансувати аграріїв на суму 24 млрд грн.

Крім того, за словами міністра, є підтвердження від ЄС на виділення гранту в розмірі 50 млн євро на поповнення статутного капіталу Фонду.

Це вже підтвердив і голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас:

«Прийняття Верховною Радою закон про механізм часткового гарантування кредитів – це величезний крок для земельної реформи. Це забезпечить доступ українським дрібним фермерам до фінансування та доступних кредитів, щоб вони могли купувати сільськогосподарську землю та інвестувати у свій бізнес. ЄС готовий підтримати Фонд».

Як підкреслив Роман Лещенко, фонди такого формату існують у більш ніж 100 державах світу, зокрема в Індії, Мексиці, Латвії, Естонії та інших. Вони давно засвідчили свою ефективність та універсальність.

Вернуться
Обратная связь

×