Update your browser to use the site

Мешканців Херсонщини просять не везти ризикові «сувеніри» з-за кордону

21.12.2021

Взимку зростає обсяг ввезення в Україну цитрусових фруктів. Разом з тим, збільшується ризик проникнення та розповсюдження середземноморської плодової мухи.

Цей небезпечний карантинний шкідник походить з тропічної Африки і вже поширився на всіх континентах. Він несе високий фітосанітарний ризик і може заподіяти значні економічні збитки. До зони ризику потрапляють більше 200 видів рослин: цитрусові, банан, хурма, полуниця, абрикос, яблуня, слива, черешня, виноград, томати, баклажани тощо.

Для України проникнення і розповсюдження середземноморської плодової мухи, в першу чергу, загрожує плодівництву південних областей, особливо тих, де є міжнародні морські і річкові порти, через які відбувається ввезення імпортних овочів і фруктів на нашу територію.

Основним фітосанітарним заходом є огляд вантажів рослинної продукції у місцях розмитнення та розвантаження, проведення в подальшому фітосанітарної експертизи зразків відібраних під час огляду, інформує ГУ Держпродспоживслужби у Херсонській області.

Утім не лише імпортні вантажі можуть бути причиною завезення даного шкідника на територію України, а й українці, які відправляються на відпочинок за кордон.

Так, закон дозволяє імпорт без фітосанітарного сертифіката свіжих або сушених фруктів та овочів (крім картоплі) – у поштових відправленнях, у ручній поклажі, багажі пасажирів та членів екіпажів транспортних засобів.

Цим користується багато відпочивальників. А якщо взяти до уваги те, що найчастіше середземноморську плодову муху виявляли у вантажах імпортного походження з Єгипту та Туреччини, курорти яких є популярним місцем відпочинку українців,  то ризик ввезення даного шкідника досить високий.

«Слід зауважити, що утримуючись від транспортування рослин, насіння, фруктів, овочів під час міжнародних подорожей, ви допоможете захистити наші сільськогосподарські угіддя від небезпечних шкідників та хвороб рослин. Будь ласка, в своїх подорожах утримайтеся від сувенірів рослинного походження!», – звертається Держпродспоживслужба до мешканців Херсонщини.

Вернуться
Обратная связь

×