Update your browser to use the site

Минулого року на Херсонщині зареєстровано 10 спалахів сказу серед диких та домашніх тварин

21.01.2022

Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області тримає на контролі епізоотичну ситуацію щодо захворювання тварин на сказ

Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області постійно аналізує та тримає на контролі епізоотичну ситуацію в області, зокрема щодо захворювання тварин на сказ.

Спеціалісти районних та міських державних лікарень ветеринарної медицини до боротьби зі сказом підходять комплексно, у співпраці з місцевими органами охорони здоров’я,  житлово-комунального і лісового господарства,  товариствами  мисливців.

Протягом 2021 року проводилася робота з парентеральної вакцинації проти сказу великої рогатої худоби, дрібної рогатої худоби, коней, лисиць, собак і котів. Зокрема щепили 112 723 собаки та 43 999 котів.

Також восени минулого року на Херсонщині шляхом розкидування принад з  літаків проведена пероральна вакцинація диких м’ясоїдних тварин. Загалом було охоплено 20 391 квадратних метрів площі Херсонської області, розкидано 509 775 доз вакцини (приманок). Для проведення вакцинації залучено 4 літаки АН-2.

Заходи з вакцинації забезпечують стійкий імунітет у диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу.

У  2021 році на території області було зареєстровано 10 спалахів сказу серед диких (куниця, лисиці) та домашніх (собаки, коти) тварин.

Джерело

Вернуться
Обратная связь

×