Update your browser to use the site

Мишоподібні гризуни – на Херсонщині обстежили понад 75 тисяч га угідь

17.11.2021

Не зважаючи на сприятливі умови для розвитку мишоподібних гризунів, наразі, порівняно з минулорічними показниками, на полях Херсонщини спостерігається зниження їх чисельності майже удвічі.

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживсужби в області.

Однак у посівах озимого ріпаку та озимої пшениці розселення мишоподібних гризунів продовжується.

Станом на 11 листопада, обстежено 76,5 тис. га території Херсонської області, всього заселено 21,3 тис. га.

Боротьбу з гризунами проведено на площі 10,6 тис. га, що у 4 рази менше у порівнянні з минулим роком (станом на 12.11.2020 р. мишоподібними було заселено 45,0 тис. га, оброблено 41,2 тис. га).

Аграрії продовжують профілактичні агротехнічні заходи: знищення бур’янів, лущення стерні та глибока зяблева оранка після збирання соняшника, кукурудзи, сої та овочевих культур, яка має летальну дію на полівок та мишей.

В області ситуація з озимими культурами, посіяними переважно в сухий ґрунт, залишається складною. Продуктивні опади, що пройшли у І декаді листопада, покращили ситуацію зі зволоженням ґрунту, почали з’являтися сходи озимини. В ІІІ декаді листопада на цих посівах також очікується розселення мишоподібних гризунів.

Для запобігання загрози посівам в області проводять постійний моніторинг за розвитком мишоподібних гризунів, за необхідності вживають заходи боротьби.

 

Вернуться
Обратная связь

×