Update your browser to use the site

Мінагро і ВАР підтримують введення МПЗ при сплаті податку на землю

28.09.2021

Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко на офіційному відкритті проекту «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування (ГОВЕРЛА)», повідомляється на сайті відомства.

«Із пріоритетних напрямів роботи нашого Міністерства – розширення функціоналу та можливостей громад для залучення інвестицій, розширення їх повноважень у частині земельного нагляду та контролю. Ми це сьогодні доводимо і на законодавчому рівні, і в практичній площині. І, безумовно, запуск ринку землі 1 липня 2021 року є також одним із етапів цивілізованого землекористування», – зауважив Роман Лещенко і додав, що

Мінагрополітики підтримує ухвалення відповідного законопроєкту № 5600, де буде введено мінімальне податкове зобов’язання на сплату податку на землю за кожен гектар.
Це, за словами міністра, дасть громадам можливість отримати додаткові надходження у сумі близько 15 млрд грн вже в наступному році.

«Міністерство агрополітики і продовольства напрацьовує проєкт змін до земельного законодавства, щоб відновити баланс і справедливість за надходженнями», – сказав Лещенко.

Як повідомляє сайт ВАР, за впровадження МПЗ – мінімуму сукупно всіх податків, який агровиробники мають сплатити з 1 га, під час Першої міжнародної конференції з аграрного права висловися і аргументував цю позицію заступник голови ВАР Михайло Соколов.

«Аграрій, який працює легально, платить єдиний податок 4 групи, ПДФО, військовий збір із заробітної плати та оренди за паї. Середнє податкове навантаження, згідно з даними податкової служби, складає близько 1400 грн на 1 га. Паралельно з цим існують ті, хто працює в тіні. Вони в середньому платять 140 грн з 1 га. Це призводить до низки негативних наслідків.

По-перше, перекосу в конкуренції за землю, адже сплачуючи менше податків «тіньовики» мають конкурентну перевагу перед власниками землі, бо можуть запропонувати їм більшу ціну. Також, коли вони сплачують за паї “в чорну”, пайовики віддають такому розрахунку більшу перевагу, адже ці кошти не вказуються у їхніх доходах і таким чином їм не скорочуються виплати по субсидії.

Наша асоціація давно наголошувала на тому, що цю ситуацію потрібно виправляти і найпростіший спосіб – постановити, що податковий мінімум повинні платити всі. І в законопроєкті 5600 реалізована дана концепція, коли вводиться поняття мінімального податкового зобов’язання, і по сумі всіх податків агровиробник має до нього дотягнути.

Для сімейних фермерських господарств, які офіційно зареєстровані, МПЗ встановлено на рівні 2% від нормативно-грошової оцінки землі (НГО), в той час як інші агровиробники у перших два роки платитимуть 4% від НГО, а потім – 5%.

Що це означає для держави? У нас за різними оцінками від 30% до 40% с/г земель обробляються в тіні. Якщо ми подивимось на офіційні дані ДПС, то з’ясуємо, що 19,8% млн га у нас обробляють платники єдиного податку 4 групи, а ще 2 млн га — платники податку на прибуток. В загальному – трохи менше 22 млн га, а у нас 34 млн га с/г земель. Тобто близько 13 млн га обробляються «в чорну». Якщо ж податки почнуть платити всі, це стане колосальним ресурсом для бюджетів усіх рівнів», — сказав Михайло Соколов.

 

Вернуться
Обратная связь

×