Update your browser to use the site

Мінагро підписало меморандум з виноробами

16.12.2021

Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко підписав меморандум про співпрацю з об’єднаними асоціаціями виноградників та виноробів, повідомляється на сайті відомства.

Зокрема, з ГС «УКРСАДВИНПРОМ», ГО «Всеукраїнська асоціація виробників продукції садівництва й виноградарства» та ГО «Всеукраїнська асоціація виноробів і сомельє».

Роман Лещенко наголосив на необхідності підтримки вітчизняного виробника на всіх рівнях:

«Ми маємо своє вино робити зі свого винограду, адже це поштовх до розвитку галузі та збільшення посадки виноградників. Наша мета – просувати якісний національний продукт як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках. Повноцінний лабораторний контроль виробленої в Україні та ввезеної на нашу митну територію виноробної продукції стане гарантією її безпечності та якості».

Меморандум також передбачає створення та просування національного бренду «Вино України», виготовлення українського вина виключно з винограду, вирощеного та переробленого в Україні, запровадження державного реєстру виноградників та виноробної продукції, а саме трьох видів обов’язкових декларацій.

Як зазначили винороби, держава за допомогою цих декларацій зможе ефективно аналізувати виробництво, обсяги продажу та перехідні залишки винограду та вина в країні, що дасть змогу їй відмовитися від необхідності ліцензувати вино та скасувати стягнення з нього акцизного податку.

Нагадаємо, депутати Херсонської облради мають намір звернутися до парламенту щодо скасування акцизу на натуральне вино.

Вернуться
Обратная связь

×