Update your browser to use the site

Мінекономіки може відкоригувати умови зберігання аміачної селітри

24.09.2021

У наказі колишнього Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, яким вводяться нові правила зберігання аміачної селітри, є ряд невідповідностей.

На цьому під час зустрічі з виробниками та споживачами селітри, що відбулася в Міністерстві економіки, наголосив заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Михайло Соколов.

Зокрема, незрозумілою є норма щодо необхідності перемішування аміачної селітри механічним способом, якщо вона зберігається насипом. Адже утворення пилу в результаті тертя чи перемішування може стати однією з причин вибуху. Тобто пил є вибухонебезпечним.

Виникає й інше питання – чому забороняється використання грейферів під час навантажувально-розвантажувальних робіт, адже саме таким способом селітра розвантажується десятиліттями.

Наказом також передбачено обмеження терміну зберігання аміачної селітри на відкритій площадці до одного місяця, а також строків її утилізації після закінчення терміну придатності.

«Подібні вимоги є необґрунтованими. Так, після закінчення терміну придатності селітри її споживчі якості можуть знизитись, але ж не зникнути повністю. У добривах може бути менша концентрація азоту, але це не заважає їх використанню», — зазначив Михайло Соколов.

Також він звернув увагу на те, що однакові обмеження встановлені і для невеликого агровиробника, який зберігає до 500 кг селітри, і для того, хто зберігає десятки і сотні тонн.

Подібні норми потребують виправлення, оскільки загрожують збитками для аграріїв та посиленням тиску з боку контролюючих органів.

Окрім того, раніше ВАР уже звертала увагу: вимоги прописані у наказі таким чином, що дилери, які постачають мінеральні добрива в Україну, не зможуть їх виконати. Це своєю чергою призведе до суттєвого обмеження конкуренції та підвищує ймовірність монополізації ринку добрив.

Тож, під час зустрічі вирішили, що аграрні асоціації нададуть свої пропозиції щодо коригування норм наказу до Міністерства економіки.

Джерело: ВАР

Вернуться
Обратная связь

×