Update your browser to use the site

Молочна галузь України проходить еволюційну трансформацію

20.01.2022

Згідно з попередніми даними Державної служби статистики, на 1 січня 2022 року в промислових господарствах країни утримували 422,1 тис. голів корів, що на 0,4%, або 1,8 тис. менше, ніж на відповідну дату попереднього року.

Суттєве падіння, яке вже на сьогодні нікого не дивує, відзначається у господарствах населення. Там утримують 1 млн 141,2 тис. голів корів, що на 8,6%, або 107,9 тис. менше, ніж у попередній рік.

«Таких підсумків очікував увесь ринок, і Асоціація виробників молока прогнозувала річне скорочення поголів’я корів в промисловому секторі в межах 1%, а в населення — в межах 9%», – зазначила аналітик Асоціації виробників молока Яна Лінецька.

Загалом сили розподілилися наступним чином: 27% всього поголів’я сконцентровано в промислових господарствах, а 73% — в домогосподарствах. П’ять років тому картина мала наступний вигляд — 22,8% до 77,2%.

Ці цифри свідчать про те, що галузь проходить еволюційну трансформацію на шляху переходу до більш якісного виробництва молока — чисельність корів в промисловому секторі росте, а в господарствах населення скорочується. В наступні декілька років така тенденція буде лише посилюватися, вважає експертка.

«2022 рік має стати переломним у визначенні подальшого вектора руху розвитку молочної галузі. Чи зможе вона продовжити якісну трансформацію надалі чи зупиниться на півдороги – буде видно вже в першому півріччі цього року. Найбільшу роль тут покладають на основного рефері — державу. Чи буде достаньо підтримки з її боку (прямої та непрямої) для розвитку молочної галузі, чи будуть ефективними екстрені заходи на період світвої енергетичної кризи та інфляції, чи буде збалансованоо торгівельні практики в ланцюжку виробник-переробник-мережа збуту, чи буде політична воля для захисту внутрішнього ринку через контроль за неконкурентним молочним імпортом? – цілий комплекс заходів, їх оперативність і збалансованість будуть визначати подальшу долю молочного скотарства», – підсумовує Яна Лінецька.

Джерело: АВМ

Вернуться
Обратная связь

×