Update your browser to use the site

МПЗ за сільгоспземлю сплачуватиме той, хто її безпосередньо використовує

03.12.2021

Понад 2 тисячі учасників зібрав онлайн-семінар «Все про законопроєкт 5600 в контексті АГРО».

Експерти заснованого Всеукраїнською Аграрною радою аналітичного центру «Розумна країна» Михайло Соколов та Дмитро Кохан розповіли про нюанси впровадження мінімального податкового зобов’язання (МПЗ), яке передбачається документом, розвіяли міфи щодо законопроєкту та відповіли на запитання учасників.

«Ключовою новацією законопроєкту для агросектору є впровадження в Україні мінімального податкового зобов’язання. Це мінімум, який має бути сплачений з 1 га с/г землі, яка знаходиться в обробітку. Цей мінімум дорівнює 5% від нормативно-грошової оцінки (НГО) землі, а на перехідний період — 2023 та 2024 роки становить 4%. Для сімейних фермерських господарств на перехідний період ставка МПЗ — 0%, після нього – 2% від НГО», — пояснив Михайло Соколов.

Ще одна важлива новація – відповідальність за сплату МПЗ несе той, хто землю безпосередньо використовує. Тобто, якщо земля здана в оренду, то відповідає за сплату податків офіційний орендатор. Якщо ж землю власник обробляє сам, то відповідальність покладається на нього. Також у власника с/г продукції до МПЗ зараховується податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), який він сплачує при отриманні доходу від реалізації с/г продукції.

Окрім того, Михайло Соколов зупинився на поправках, які були прийняті до другого читання законопроєкту 5600, та ввійшли до його фінальної версії. Зокрема щодо:

  • зарахування податку на прибуток до суми сплачених податків при порівнянні з МПЗ;
  • зарахування ПДФО до суми сплачених податків;
  • пільги з ПДФО для фізичних осіб;
  • пільги з МПЗ для фізичних осіб;
  • завищеної ставки МПЗ;
  • проблематики розрахунку МПЗ для земельних ділянок, які перебувають у власності юридичних осіб, державній чи комунальній власності;
  • проблематики завищеної НГО;
  • визначення територіальної громади, до бюджету якої йде доплата з МПЗ платниками єдиного податку 4-ї групи тощо.

Більш детально про зміни, передбачені законопроєктом 5600, дивіться у відео.

Джерело: ВАР

Вернуться
Обратная связь

×