Update your browser to use the site

На 40 км навколо заповідника «Асканія Нова» – лише біологічні родентициди

12.10.2021

На території Херсонської області, в межах 40-кілометрової зони біосферного заповідника «Асканія-Нова» заборонили застосування родентицидів не біологічного походження.

Таке рішення прийнято учора, 11 жовтня, під час наради Комітету з питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради України.

Того ж дня у Херсонській облдержадміністрації відбулася ще одна zoom- нарада за участю керівництва області, ГУ Держпродспоживслужби,  прокуратури, нацполіції та ДСНС. Загалом до комунікаційної платформи долучилися 99 підприємств і установ.

Як зазначив перший заступник голови облради-керівник виконавчого апарату Юрій Соболевський, питання екологічної безпеки і дотримання технології і вимог при внесені засобів боротьби з гризунами – на контролі народних депутатів і генерального прокурора України.

За інформацією директора біосферного заповідника «Асканія-Нова» ім. Ф.Е. Фальц-Фейна НААН України Віктора Гавриленка, наразі у ядрі заповідника ночують 12 тисяч журавлів та 7 тисяч огарів, але годуватися вони літають за його межі, у 40-кілометровій зоні, і це територія, на якій працюють багато агропідприємств і фермерів.

Аби не допустити масової загибелі птахів, як навесні цього року, аграрії мають бути обачними під час боротьби з гризунами і ні в якому разі не порушувати технологію внесення отрутохімікатів. Кожен фермер має пересвідчитися, що використовує родентициди біологічного походження. Препарати на основі таких діючих речовин як бродіфакум, а тепер ще й бромадіолон та флокумафен заборонені в радіусі 40 км від «Асканії-Нової».

«Якщо ви не знаєте, чи можна використовувати той чи інший родентицид, то краще звертайтеся до мене напряму. У вас у кожного є мій номер телефону», – зауважила в.о. директора Департаменту розвитку сільського господарства та зрошення ОДА Маргарита Степанова.

Представники правоохоронних органів запевнили, що в межах своїх повноважень контролюватимуть дотримання вищезазначеної заборони та в разі порушень розпочинатимуть кримінальні провадження.

За матеріалами прес-служби Херсонської ОДА.

 

Вернуться
Обратная связь

×