Update your browser to use the site

На Херсонщині агропідприємство не лише рис вирощує, а й екологічне паливо виробляє

23.12.2021

Сільськогосподарське підприємство у селі Приморському Скадовського району спеціалізується на вирощуванні рису. Використовувати урожай тут вирішили без відходів – змонтували технологічну лінію для виробництва паливних брикетів із соломи та рисового лушпиння, яке раніше просто закопували в землю або спалювали на вогнищі.

Донедавна пресоване лушпиння переважно розбирали по домівках селяни за пільговими розцінками, а тепер за ним півобласті вишиковується у чергу – платять нормальну ціну, адекватну виробничим витратам.

«Наша технологічна лінія виробляє до шести тонн паливних брикетів за зміну. Відверто кажучи, брикети з рисового лушпиння не найкращі –  теплотворність нижча, після спалювання лишається багато золи. Натомість вони досить дешеві – 2,2 тисячі гривень за тонну. І це додає привабливості – все, що встигаємо виготовити, того ж дня і розбирають», – говорить робітник сільгосппідприємства Віталій Гришко.

Звісно, не все йде на продаж – необхідно задовольняти й внутрішні потреби. Брикетами агрофірма опалює свою контору, дешицю за півціни відпускає власникам орендованих земельних паїв. Та можливість заробити на відходах, і тим самим допомогти землякам з обігрівом залишається завжди. Тим більш, у переробку йде не лише лушпиння, а й соєва солома, теплотворність у якої не набагато відрізняється, а от золи після спалювання залишається куди менше.

Джерело

 

Вернуться
Обратная связь

×