Update your browser to use the site

На Херсонщині фахівці проводять роботу з продавцями насіннєвого матеріалу

23.02.2022

Продуктивність посівів сільгоспкультур залежить від якості придбаного насіння.

Аби запобігти придбанню споживачами неякісного насіння та не допустити в обіг продажу фальсифікованого та контрафактного насіннєвого матеріалу, в магазинах та торгових точках  роздрібної торгівлі спеціалісти  відділу контролю в насінництві та розсадництві  Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області проводять інформаційно-просвітницьку роботу.

Суб’єктів господарювання інформують про передбачену законом  відповідальність осіб, винних у порушенні законодавства в сфері насінництва та розсадництва.

Увагу акцентують на  необхідності продажу насіння та садивного матеріалу лише сортів, занесених до Державного реєстру  сортів рослин, придатних до поширення  в Україні.

Фахівці зазначають, що вимоги до пакування, маркування, транспортування та зберігання  насіння овочевих, баштанних культур та кормових коренеплодів, призначеного для реалізації в оптовій та торгівельній мережах, та Порядок документального оформлення насіння   регламентується ДСТУ 6006:2008.

Відповідно до пункту 12.2 (ДСТУ 6006:2008) кожну партію насіння під час відпускання супроводжують документами, які підтверджують гарантію якості насіння згідно ДСТУ 4138-2002 та Довідкою про сортові і посівні якості насіння.

Супровідні документи повинні зберігатися у місці торгівлі та надаватися за першою вимогою покупця.

Вернуться
Обратная связь

×