Update your browser to use the site

На Херсонщині фермер за спалювання стерні сплатить понад 3 тис грн штрафу

26.10.2021

Під час перевірки державні інспектори у межах села Приозерне на території Генічеської ТГ  зафіксували факт випалювання залишків стерні на землях сільськогосподарського призначення.

Кваліфікувавши це як порушення статті 27 Закону України «Про рослинний світ», інспектори оштрафували порушника, сума штрафу – 3 060 грн.

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція Південного округу і нагадує, що у березні цього року відповідальність за спалення сухої рослинності посилена, суми штрафів зросли. Окрім адміністративної передбачена й кримінальна відповідальність.

Екологи закликають громадян відповідально ставитися до природи. Адже пожежі завдають непоправної шкоди екосистемам, відновлення яких може тривати не один рік.

При спалюванні опалого листя та залишків сухої рослинності  в атмосферне повітря виділяються шкідливі речовини, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини, посилюють негативний перебіг хронічних захворювання

У результаті спалювання знищується шар сухої трави, який утримував вологу, перегнивав і створював необхідні умови для існування багатьох рослин, тварин та комах, формував ґрунт. Знижується родючість ґрунтів, гумусність, погіршується їх структура, зменшується протиерозійна стійкість, що особливо актуально на території Херсонської області.

 

Вернуться
Обратная связь

×