Update your browser to use the site

На Херсонщині підприємства нарощують поголів’я корів, населення – навпаки

08.12.2021

За останній рік у господарствах населення області корів поменшало на 16,1%, а у підприємствах, навпаки, їх додалося — на 12,1%.

Селяни пояснюють: корова перестала бути годувальницею родини, натомість починає «тягнути» з неї гроші. Адже корми та ветеринарне обслуговування дорожчають, а вартість молока за ними не встигає: його скуповують по 8—10 гривень за літр, а цього замало.

Виходить, що велику рогату худобу вигідно тримати лише тому, хто сам вирощує корми, а не витрачається на їх придбання — так вони дешевші. Хоча у таких сільгосппідприємствах теж нарікають на занизькі закупівельні ціни.

«У нас на фермі 580 елітних корів. Їхнє молоко має таку жирність, якої у домашніх господарствах практично не буває — 3,5—3,6 відсотка. Відповідно, за високоякісний продукт переробники готові платити більше: віднедавна підняли оптову закупівельну ціну молока з 11 до 12,48 гривні за літр. Але така «планка» лише дає змогу окупити витрати — на розвиток залишається дуже мало. І попереду ніякого поліпшення не чекаємо, адже дорожчає електроенергія та паливо, техніка й добрива. Відтак, зросте й собівартість молока», — відверто розповів директор державного дослідного господарства «Асканійське» (Каховський район), кандидат сільськогосподарських наук Віктор Найдьонов. 

У підсумку спрацьовує закон економіки: якщо пропозиція певного продукту на ринку зменшується, а попит залишається сталим — ціна зростатиме. Так і відбувається: «молочка» для незаможних потроху перетворюється на делікатес.

Джерело

Вернуться
Обратная связь

×