Update your browser to use the site

На Херсонщині посіви озимих під загрозою – зростає кількість гризунів

30.09.2021

На Херсонщині, на посівах озимих культур зростає чисельність шкідників, повідомляє Департамент розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської ОДА.

Це спричинено сприятливими для розвитку мишоподібних гризунів агрокліматичними погодними умовами.

Тож, є істотна загроза пошкоджень посівів сільськогосподарських культур, а відтак є актуальним проведення захисних заходів.

На сьогодні, середня чисельність осередків мишоподібних гризунів на полях (стерня зернових, неорні землі, багаторічні трави) – від поодиноких нір до 3 жилих колонії на 1 га. В центральних районах області (Каховський) спостерігається до 2-4 жилих колоній на 1 га.

Першочергові профілактичні заходи, які позбавлятимуть гризунів кормової бази та надійного сховища – знищення бур’янів, зменшення втрат урожаю при збиранні, своєчасна зяблева оранка.

 

Фахівці радять встановити господарський контроль за розвитком та регулюванням чисельності гризунів у місцях резервацій. За наявності від 3 до 5 і більше жилих колоній на 1 га для боротьби з гризунами необхідно застосовувати біологічні та хімічні засоби.

У Департаменті наголошують, що для проведення захисних обробок посівів сільгоспкультур необхідно використовувати лише родентициди, зазначені у «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні», а також дотримуватися вимог загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001-98 та правил особистої гігієни.

Допускати до роботи можна осіб, які пройшли навчання щодо безпечної роботи з пестицидами і агрохімікатами та мають відповідний документ-допуск.

Також Департамент нагадує про розпорядження голови Херсонської облдержадміністрації щодо заборони використання у межах 40-кілометрової зони Біосферного заповідника “Асканія-Нова” родентицидів з діючою речовиною бродіфакум – для запобігання загибелі тварин, а також погіршення середовища їх існування.

Вернуться
Обратная связь

×