Update your browser to use the site

На Херсонщині стартувала операція «Новорічна ялинка-2022»

07.12.2021

В області створені мобільні групи з представників Інспекцій, Національної поліції та держлісохорони, які проводитимуть перевірки – виявлятимуть порушників як в лісі, так і на ринках.

Усі порушники будуть притягнуті до відповідальності згідно з чинним законодавством, повідомляє Державна екологічна інспекція Південного округу.

За законодавством, відповідальність за незаконну порубку, пошкодження, перевезення й зберігання незаконно зрубаних дерев передбачає штраф: на громадян – від 510 до 1020 гривень, на посадових осіб – від 2550 до 5100 гривень.

За реалізацію незаконно зрубаних новорічних ялинок встановлені штрафні санкції – відповідно до статті 88-1 КУпАП.

За порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу штраф – від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн – 1700 грн) з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої.

Застосування заходів дисциплінарної, адміністративної або кримінальної відповідальності не звільняє винних осіб від компенсації шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу.

«Купуючи ялинку, варто пам’ятати, що кожне дерево обов’язково повинно бути промарковане спеціальним засобом: самоклейною етикеткою зі штрих-кодом або ж пластмасовою биркою-стяжкою.

 Кожен бажаючий прямо на ялинковому базарі може перевірити походження деревця. Для цього на сайті https://open.ukrforest.com/ потрібно ввести номер із уніфікованого засобу, який прикріплений до ялинки. У випадку, якщо в електронному обліку інформації за введеним номером немає, це може свідчити про сумнівне походження ялинки.

Інспекція закликає кожного не винищувати лісові насадження та не купувати ялинки без маркування. А у разі виявлення фактів незаконних порубок новорічних красунь, або їх реалізації повідомляти на телефони «гарячої лінії» Інспекції в Херсонській області за номером: (0552) 26-23-87», – йдеться в повідомленні.

 

 

 

 

 

Вернуться
Обратная связь

×